Перевести страницу

Наши статьи

Що таке Антиплагіат, навіщо він потрібен і як його обдурити

Останнім часом багато студентів задаються питаннями: "Що таке Антиплагіат?", "Як працює Антиплагіат?", "Як обійти систему Антиплагіат?" "Як обдурити Антиплагіат?", "Як написати роботу без плагіату?", "Як викладач може помітити в робіт плагіат?". Ці питання задають весь час і нам, звертаючись через наш сайт www.refcom-ural.ru або http://refcom.nethouse.ua/ 


Колись давно, коли ще я сам був студентом, дивиною був навіть сам Інтернет, а роботи качали з дисків, які продавалися в кіосках. А дехто писав навіть все від руки, включаючи мене самого аж до 4 курсу (плагіат при цьому був теж - з книжки чи з журналу, але виявити це можна було, лише знаючи текст цієї книжки або статті). Та й виявити, що ти взяв частину інтернетівських роботи потім теж було вкрай складно, якщо ти оформив все добре, та ще своїми словами багато дописав. Так було аж до 2007 року, поки не з'явився Антиплагіат.


Тобто, система Антиплагіат, звичайно, з'явилася не так недавно - всього близько 4 років тому, але її застосування все більш розширюється, сама система вдосконалюється і розвивається, хоча і не без проблем. Крім того, з'явилися інші, альтернативні системи, що розпізнають плагіат в текстах. Важливо відзначити, що "Рефком-Урал" застосовує всі ці системи, постійно їх відчуває і вдосконалює бізнес, з урахуванням розвитку цих систем.


Отже, по порядку. Антиплагіат або www.antiplagiat.ru (в Україні, він, правда, не використовується, використовують Advego та ETXT-Антиплагіат) дозволяє частинами або повністю перевіряти документ на предмет запозичення текстів з відкритих джерел і з ряду закритих. В цілому, сервіс є безкоштовним, але для підключення значної частини закритих джерел і для можливості перегляду звіту про запозичення тексту потрібно заплатити в систему, вибравши для себе потрібний тариф. Зазвичай у тих, хто робить роботи (сам для себе або на замовлення) встановлений найпростіший тариф вартістю в 350 рублів на місяць, який передбачає підключення мінімуму закритих джерел і можливість переглядати звіти. Тут ще важливо наступне - якщо Ви хочете перевіряти роботу цілком, а не шматочками, потрібно спочатку зареєструватися на цьому сайті та отримати логін і пароль. Оплачувати вже потім, прямо з сайту системи зі свого особистого кабінету. Зазвичай завантажена робота аналізується системою на наявності тексту або його частин в базах безкоштовних рефератів (насамперед), а також деяких статей, підручників, довідкових видань, які викладені у відкритому доступі (хоча і не всіх), а також по підключеним баз готових навчальних робіт , зданих студентами деяких вузів (якщо вуз підключений до системи). По результату видається відсоток унікальності роботи (що не запозичено з перерахованих вище джерел). Зрозуміло, якщо Ви закачали інтернетівську роботу - ця унікальність буде 0%, а якщо набрали все руками "з голови" - 100%. Тим не менш, досліди показали, що не всі тексти з Інтернет проіндексовані Антиплагіат, і відверто взятий з мережі текст може показати унікальність 100%. Зате за плагіат система вважає назви книг (якщо вони або хоча б їх назви викладені десь в мережі і проіндексовані системою), назви і тексти законів та інших нормативних актів (а вони-то викладені скрізь, повірте), іноді і коментарі до законів , судову практику, статистичні дані (якщо Ви брали повністю таблицю, не змінюючи в ній нічого), і навіть поля форм звітності чи первинних документів (той же баланс у вас вилізе як плагіат, навіть якщо цифри в ньому будуть суто Вашими). А ось вставлена картинка за плагіат вже не буде прийнята (навіть якщо вона насправді плагіат), що теж досить цікаво.


Таким чином, обійти Антиплагіат, хитаючи роботи з мережі або тексти з довідників, не можна. Навіть якщо переінакшувати там слова, переробляти фрази - він все одно буде приймати це за плагіат. Ну якщо вже дуже постараєтеся і взагалі там все переінакшили - хіба що тоді вважатиме за оригінал. Але це жахливо копітка робота. Так, ще тут активно просували Антиплагіат-кілер. Програма безглузда, скажу відразу. У Антиплагіат-кілера також вручну треба переставляти слова і переробляти, що робить роботу трудомісткою, і простіше вже набрати всю роботу заново, чим займатися ось таким сізіфової працею. Ніякого кілерства особливого я там не помітив. Одним словом, не використовуйте готові безкоштовні реферати, курсові роботи, дипломні роботи з Інтернету - їх ви не здасте, їх походження за допомогою Антиплагіат швидко визначать і роботу вам повернуть. Така ж небезпека є при покупці готових робіт з сайтів різних фірм. Завжди запитуйте - який рівень оригінальність на Антиплагіат у цієї роботи? Вам повинні написати або навіть краще - надіслати звіт. Якщо цього не роблять - значить викладені роботи з Інтернет, трохи оброблені по оформленню, трохи підбиті для краси, але НЕ унікальні, і їх ви теж НЕ здасте, тому що на Антиплагіат вони також визначаться як плагіат з дуже низьким ступенем оригінальності (до 60-70% унікальності - це практично розцінюється викладачами як голімий плагіат).


Якщо Ви пишете роботу самі, то щоб збільшити оригінальність: вставляйте більше тексту своїми словами, беріть тексти не з баз рефератів, а з електронних журналів (притому, бажано, щоб і яндекс і гугл особливо цю статтю не знаходили), або скануйте підручники (але тільки нові, тому старі, можливо, вже викладено в мережі, і, хоч Ви не звідти брали - Ваш текст визначиться як плагіат, тому після сканування перевіряйте, адже навіть в нових підручниках можуть міститися матеріали зі старих, які є в мережі ); робіть самі всі розрахунки і висновки в практичній частині (для економістів, педагогів-психологів актуально, перш за все), робіть свій аналіз судової практики, а не вставляйте готові тексти (це для юристів вже); робіть додатка окремим файлом (якщо там є звітність, первинні документи та інше), або вставляйте їх як "картинки", а не як вордівський документ або об'єкт з екселя; робіть більше схем, таблиць (самостійно) - це підвищує унікальність.


Ще один цікавий спосіб мені розповідала одна студентка: вона, коли робила роботу, дивилася звіт Антиплагіат, і виділене як плагіатний текст робила за допомогою скріншота (копія екрану) картинкою, притому це було непомітно, якщо роботу роздрукувати або побіжно переглядати в електронному вигляді, а сам Антиплагіат цей "картіночний" текст не аналізував (бо унікальність роботи різко зростала). Так-то це можна робити, але тільки якщо викладач не дивиться сам роботу в електронному вигляді, а довіряє перевірку на Антиплагіат лаборанту (а вже той копатися у Вашій роботі наврядчи буде). Ще один мінус цього способу - переробити "картіночний" текст вже не можна ніяк, навіть переоформити, тому, якщо так і робити - краще в самому кінці, коли робота повністю перевірена і оформлена.


Крім Антіплагіат.ру (який не можна використовувати для українських текстів - не працює), який був розглянутий вище (www.antiplagiat.ru) є й нові, альтернативні системи перевірки та виявлення плагіату. Розглянемо самий цікавий з них - ETXT-Антиплагіат (за аналогією з ним працює ADVEGO-Антиплагіат - http://advego.ru/plagiatus/ ), який можна завантажити у вгляді програми з сайту http://www.etxt.ru/antiplagiat/ . Дана програма хороша тим, що теж дозволяє закачати і перевірити не шматочки (як Адвего-Плагіатус, наприклад), а файл з роботою цілком. Притому принцип перевірки тут інший: текст перевіряється на предмет знаходження аналогічного тексту пошукачами Яндекс, Гугл, Рамблер, Мейл.ру та іншими. Знайдений пошукачем текст в роботі виділяється відповідним кольором, в підсумку вираховується відсоток оригінальності (і ця цифра може сильно відрізнятися від того, що порахував Антіплагіат.ру). Боротися з цією системою можна лише прибравши плагіатний текст або переробивши в ньому слова, вручну або за допомогою програм-Сінонімайзер (хоча не завжди вони переробляють добре, іноді виходить повна маячня).


На щастя, ця система далеко не завжди використовується вузами, інакше б студентам здати роботи було б куди складніше, ніж навіть з Антіплагіат.ру. Преподу, який любить перевіряти шматки робіт на предмет запозичення, вставляючи їх в пошуковик, це полегшує життя (через пошуковики перевіряється відразу вся робота), а от мінус - неможливість підключення закритих баз зданих робіт вузів, дисертацій, бібліотек (які пошукачами не проіндексовані). Можу порадити одне: якщо Ваш викладач лякає тим, що буде перевіряти шматки робіт через яндекс або гугл - Ви скачайте цю програмку, подивіться текст роботи своєї через неї, виправте хоча б початок абзацу, щоб це було не відверте запозичення, і тоді Ваші шанси здати роботу підвищаться. А якщо буде лякати, що перевіряє цією програмою - тоді все, пишіть все самі.


І в висновку скажу ще ось що. Багато рефератчікі (фірми або приватники) категорично так говорять, що вони Антиплагіат не користуються, що він необ'єктивний і т.п. Якщо Вам це починають висловлювати і канючити - плюньте в обличчя такому фахівцю. Те що він "не користується" - проблема суто його, а Ви через це можете не здати свою курсову або дипломну роботу, тому що Антиплагіат її не пропустить.
Вдалої здачі робіт!

Руслан Шаламов, www.refcom-ural.ru, 2011 рік, www.refcom.nethouse.ua, 2012 рiк


Якісне виконання дипломних робіт, магістерських дисертацій, інших студентських робіт в Україні (Київ, Харків, Львів та інші міста). Автор - не посередник.
Тел. + 380-94-710-03-13
WhatsApp + 380-94-710-03-13
Skype - bezugly
Пошта - 2258825@mail.ua